Võhma Kooli õpilased osalesid maastikumängul

6. septembril toimus Viljandis Keskkonnaameti poolt korraldatud maastikumäng. Maastikumängu teemaks oli „Saja aasta tegijad". Rajal lahendatavad ülesanded olid seotud saja-aastase Eesti looduse ja huvitavate inimestega. Rada algas ja lõppes Viljandi muuseumi sisehoovis, edasi liiguti mööda vanalinna teid ja järve äärset teed. Rajal oli kümme punkti, mis tuli üles leida kaardi abil. Raja pikkus oli 3,4 km.
Meie koolist osalesid maastikumängul 7. ja 8. klassi õpilased.
Rajapunktides lahendati erinevaid ülesandeid. Viljandi Muuseumis tuli vastata küsimustele aasta linnu metsise ja aasta looma ilvese kohta. Teises punktis olid küsimused Viljandi arhitektuuri kohta. Pärimusmuusika aida kõrval oleval platsil tuletati meelde Eesti rahvussümboleid: ülesanded olid rahvuslinnu, rahvuslille, rahvuskivi, rahvuskala, rahvuslooma ja rahvusliblika kohta. Lauluväljakul räägiti natuke füüsikast, mis on kaja ja kuidas on kaja seotud muusika tegemisega lauluväljakul. Viljandi Avatud Noortetoas pidid võistlejad sorteerima arvutimängus prügi ja otsima prügikaste. Viljandi järve äärses kontrollpunktis tuli vaatluse ja maitsmise teel ära tunda rabast ja järvest pärit vesi ning vahet teha kraani- ja pudeliveel. Trepimäe punkti ülesanne tuli lahendada iseseisvalt nutitelefonis: otsida infot hobisordiaretaja Johan Lutsu ja tema võipirni kohta. Kaheksandas kontrollpunktis ootas terve auto järelkärutäis loodust. Kärus oli erinevaid metsataimi: seeni, marju ja muud alusmetsamaterjali. Ülesandeks oli leida nende hulgast  söödavaid ja mürgiseid. Raekojaplatsil oli vaja okste järgi ära tunda ja sildistada kümme puuliiki.
Kõigil rajapunktidel oli peale teadmiste kontrolli ka hariv ülesanne. Mida ise ei teadnud, sellest rääkisid punktis olevad inimesed.

Silva Murik
7. klassi klassijuhataja