9.03.15

juhtumid võhma linnas 16.01.-28.02.2015


16. jaanuaril kella 21.50 paiku laekus politseile teade, et joobes alaealised on Võhmas Kalevi 2 lähedal asuval mänguväljakul. Politseipatrull koostas ühele alaealisele väärteoprotokolli Alkoholiseaduse § 71 alusel ja ta anti emale üle. Ülejäänud seltskonna osas rikkumisi ei tuvastatud.

16. jaanuaril kella 22.15 paiku teatati politseile, et Võhma linnas asuvas kortemajas on tüli ühiskäimla kasutamise pärast. Selgitati, et antud probleemiga pöörduksid osapooled majavaldaja poole. Osapooled rahunesid.

17. jaanuaril kell 11.05 teatati politseile, et Võhmas Eha tänaval sõidab alkoholijoobes isik halli värvi sõidukiga ringi. Kohal politseipatrull, kes tuvastas sõiduki pargituna Võhmas Silla tänaval.

23. jaanuaril kella 10.35 paiku laekus politseile teade Võhmas Kalevi tänavas elava alaealise tütre teadmata asukohast. Teatajaks tütre ema. Tüdruku leidmiseks edastati politseipatrullidele vajalik info ja kirjeldus.

24. jaanuaril kella 11.15 paiku laekus korduvteade politseile selle kohta, et Võhmas Kalevi tänavas elav alaealine tütar pole koju ilmunud ja on teadmata kadunud. Tüdruku mobiiltelefon on välja lülitatud ja võib olla koos oma poiss-sõbraga. Laekunud info edastatud täiendavalt patrullidele.

25. jaanuaril kella 01.15 paiku teatati Võhmas Kalevi tänava kortermajast, et ühes korteris mängib muusika valjusti ja see häirib kortermajaelanike öörahu. Politsei vestles korteri omanikuga, korteris külas viibinud isikud lahkusid ja muusika lülitati välja.

25. jaanuaril kella 13.40 paiku teatas politseile Kalevi tänavas elava alaealise tütre ema, et tüdruk ilmus koju ja temaga on kõik korras.

26. jaanuaril kella 08.20 paiku sai politsei teate Võhma linnas Tallinna tn 26 kaupluse Konsum ees oleva tänavavalgustuse posti otsasõidust. Arvatavalt toimus otsasõit laupäeva õhtul. Kohal politseipatrull, fotografeeris sündmuskoha ja alustas juhtunu osas väärteomenetlust.

28. jaanuaril kella 23.40 ajal pidas politsei Võhma linnas Spordi tänaval kinni Mitsubishi Lanceri, mille roolis oli juhiloa kehtivusaja ületanud isik. Mees kõrvaldati juhtimiselt ja tema suhtes alustati väärteomenetlus.

29. jaanuaril kella 20.40 paiku sai politsei teate, et Võhma linnas ühes kortermajas on isik ennast liiga purju joonud ja ähvardab kedagi ära tappa. Kohale saadetud politseipatrull tuvastas isikud. Väljakutse põhjustanud korteriomanik jäi oma korterisse lõpuks  magama ja sõber jäi teda valvama.

2. veebruaril kella 20.29 paiku laekus politseile teade Võhma linnas elavalt alkoholijoobes naisterahvalt, et mees ei lase teda korterisse. Politseipatrulli saabudes selgitas mees, et korter kuulub temale ja ta ei soovi naist elamusse, kuna viimane on purjus ja läbustab elamist. Lõpuks mees siiski nõustus naisel olla maja teise tiiva korteris ja osapooled rahunesid.

3. veebruaril kella 20.50 paiku laekus politseile teade Võhma linnas elavalt mehelt, et naabermaja elanikud häirivad teda ja probleem on ka naisega, kellel on alkoholiga probleemid. Mees ei soovinud alkoholijoobes naisterahvast lubada oma korterisse, kuna see läbustab elamist. Lepiti kokku, et naine veedab öö maja teises otsas ja siis vaatavad, mis edasi saab.

4. veebruaril kell 08.38 laekus politseile teade, et alaealine poeg läks 2. veebruari hommikul kooli ja pole peale seda koju ilmunud. Mobiiltelefon on välja lülitatud. Varem pole nii kaua kodust jooksus olnud. Vahepeal oli poeg emale võõralt telefonilt helistanud ja raha nõudnud. Enda asukohta ei öelnud. Edastatud politseipatrullidele poisi isikukirjeldus.

4. veebruaril kell 18.28 teatati politseile, et Võhma linnas elav 16-aastane tütar pole alates 2. veebruarist koolis käinud ja viibib täisealise poiss-sõbra juures. Ka varem on tütrel selliselt kodust äraolemist esinenud. Edastatud politseipatrullidele tüdruku isikukirjeldus. Võetud ühendust Võhma linna sotsiaalnõunikuga.

13. veebruaril kell 21.20 teatati politseile, et Kauba tänaval Võhma Vaba Aja Keskuse juures seisab sõiduauto, mille juht võib olla alkoholijoobes. Politseipatrull kontrollis sõidukijuhti, juht kaine.

15. veebruaril kell 20.43 laekus politseile teade, et Võhma linnas elava teataja 17-aastane tütar läks kodust pidu pidama, oli õele Facebookis kirjutanud, et läheb jooma. Kuna järgmine päev on koolipäev, soovib teataja, et politsei tütre koju tooks. Tütre asukoht Võhmas kindlaks tehtud ja soovitatud tütrele ise järele minna.

16. veebruaril kella 18.02 paiku teatati politseile, et isik viibis nädal aega vanemate juures ja tulles tagasi Võhmas asuvasse üürikorterisse, avastas, et asjad korteris on laiali ja tema riided olid pandud WC potti. Elukaaslane oli äraoldud ajal pidu korraldanud. Mõtleb politseile avalduse esitamise peale, vajadusel pöördub politseijaoskonda.

16. veebruaril kell 19.40 laekus politseile teade, et Võhma linnas on abikaasade vaheline peretüli. Mees soovis, et naine viidaks politsei poolt ära. Osapooled kained. Kodus viibis ka tütar, füüsilist vägivalda ei olnud. Isikud rahunesid maha ja politsei abi enam ei vajatud.

19. veebruaril kell 09.27 teatati politseile, et Võhma linnas ühe Kalevi tänava eaka elanikuga ei saa mobiiltelefoniga ühendust ja teataja kardab, et temaga võib olla midagi juhtunud. Kohale kutsuti päästeametnikud, kes avasid ukse. Korterist leiti eaka mehe vägivallatundemärkideta surnukeha. Surma põhjuse väljaselgitamiseks saadeti politsei saatekirjaga surnukeha EKEI Lõuna-Eesti osakonda kohtuarstlikule lahangule.

26. veebruaril kella 21.34 paiku teatati politseile, et Võhma linnas Väike tänaval sõidab sõiduautoga joobes ja juhtimisõiguseta isik. Politseipatrull sõidufakti ei tuvastanud, kuna patrulli kohale jõudes oli sõiduk juba pargitud.

27. veebruaril kell 13.32 teatati politseile, et Võhma linnas Väike tänava korterelamus on firmale kuuluvas majutusena kasutatavas korteris läbustatud ja lõhutud, korteri sisutus rikutud. Politseipatrull jäädvustas sündmuskoha ja alustas toimepandud süüteo osas menetlust.

 

Juhtumid Võhma linnas 01.–15.01.2015

 
1. jaanuaril kell 23.55 teatati politseile, et kortermaja Veski 9 ühest korterist kostub vali muusika, mis rikub öörahu. Teataja koputustele vastu seina ei reageerita. Kohal politseipatrull, korterist muusikat enam ei kostunud, kortermajas vaikus.
 
3. jaanuaril kella 22.30 ajal pidas politsei Võhmas Väikesel tänaval kinni Ford Mondeo, mille roolis oli juhtimisõiguseta juht. Mees kõrvaldati juhtimiselt ja tema suhtes käivitati väärteomenetlus.
 
4. jaanuaril kell 15.55 sai politsei teate Võhmas Tallinna tänaval sõiduteel magavast joobes mehest. Politsei viis mehe koju, kus tal oleks turvaline end välja puhata.
 
10. jaanuari öösel kella 3.30 paiku pidas politsei Võhmas Tartu tänaval kontrollimiseks kinni Mercedes-Benzi juhi, kellel puudus mootorsõiduki juhtimise õigus. Lisaks oli mees alkoholi tarvitanud. Liiklusrikkuja kõrvaldati juhtimiselt ning tema suhtes käib väärteomenetlus.
 
11. jaanuaril kella 16.15 paiku sai politsei teate, et Võhmast Viljandi suunas liigub Ford, mille juht võib olla joobes. Patrull kontrollis Imavere–Viljandi maanteed, ent kirjeldusele vastavat sõidukit ei leitud.
 
11. jaanuaril kella 19 ajal sai politsei teate, et Võhmas võib ringi tiirutada BMW, mille juht oli ennist kohvikus napsi võtnud. Politsei otsis piirkonnast kirjeldusele vastavat BMW-d, kuid ühtki sellist seal sõitmas ei tuvastanud.
 
12. jaanuaril kella 17 ajal sai politsei teate, et Võhmas Viljandi tänaval korteris on kiuslik joobes naine, kes häirib oma tegevusega teisi elanikke. Politsei toimetas naise kainenema.
 
 
 
Toimetaja: ANGELA HÄRM